021-77035933

میلگرد KSC

شماره تماس ارتباط با واحد فروش

میلگرد KSC چیست؟

 

در این مقاله قصد داریم شما را با میلگرد  KSC  آشنا کنیم که این شاخه  از محصولات کمپانی همتافت فولاد نیشابور ، میلگرد خراسان و میلگرد نیشابور در بازار داخلی و بورس کالا شناخته می شوند.

میلگردها

مقدمه ای در مورد میلگرد KSC:

کمپانی مجتمع فولاد خراسان با استفاده از تکنولوژی های به روز و استانداردهای ملی و بین المللی، قوای فنی مجرب و ماشین آلات پیشرفته، به سومین قطب فولاد ایران و از کبیر ترین فولادسازان شمال شرق کشور تبدیل شده است. سبد تولیدی کارخانه فولاد نیشابور خراسان نیز شامل محصولات با کیفیت و کمیاب در بازار داخلی می باشد.

می دانید که امروزه تولید کننده های میلگرد زیادی وجود دارد بنابر این افرادی سودجو به راحتی محصولات تقلبی وارد بازار کرده و گاها جعل برند می کنند. برای جلوگیری از این امر پلاک هایی مخصوص مجتمع سازنده و یک علامت انحصاری که قبلا به ثبت رسیده روی محصول حک می شود که با شناخت کامل علامت انحصاری درج شده روی محصول مورد نظرمی توانیم کیفیت، اصالت و برند آن محصول را تشخیص دهیم.

شناسه

شناسه های میلگرد KSC:

میلگرد  KSC  متعلق به شرکت میلگرد نیشابور می باشند.

هنگامی که روی شاخه های میلگرد، علامت KSC حک شده را مشاهده کنید نشان دهنده ی علامت انحصاری کلیه میلگردهای KSC تولیدی کارخانه خراسان می باشد.

البته قبلا علامت دیگری رو محصول حک می شد و آن کلمه ی N  روی آج این محصولات بود که خریداران از روی آج می توانستند آن را تشخیص دهند، اما امروزه علامت KSC تغییر یافته. امروزه بر اساس این علامت اختصاری، میلگردهای مشهد به نام میلگرد KSC به فروش می رسند.

میلگرد KSC

همچنین در حقیقت برای شناسه کد حک شده بر روی محصول دو مرحله لازم است:

  • شناسایی کد علامت حک شده از میان یکی از علائم

J – L – C – H – S – F

روی محصول از روی استاندارد ملی تعریف شده به شماره ۳۱۳۲

  • تشخیص روش تولید محصول از روی یکی از سه علائم T  –  U  –  A حک شده روی آن مطابق با جدول استاندارد ملی ۳۱۳۲

 

کیفیت این میلگرد تحت نظر متخصصان فنی و بازرسان خط تولید محصولات نیز مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن  تست هایی مانند استحکام و خم و مقاومت و کشش آنها نیز قبل از تولید صورت می گیرد.

میلگرد های KSC نیشابور چگونه است؟

شکل ظاهری این نوع میلگرد کارخانه فولاد خراسان به صورت ساده و آج دار مارپیچ و جناغی بر اساس استاندارد روسی در گریدهای  A2، A1  و A3 به مرحله تولید می رسند و روی این میلگردها آرم KSC  حک شده است. همچنین تولید میلگرد KSC مشهد به ضخامت ۳۲ میلی متر از برتری های مجموعه فولاد خراسان به شمار می رود.

شایان ذکر است که کارخانه نیشابور بر اساس استاندارد ملی ISIRI 3132 به صورت نورد گرم با روش تولید حرارتی Quench-Temper به مرحله تولید می رسند. جهت تشخیص اصالت محصول، علامت انحصاری فولاد خراسان به عنوان یک آرم روی شاخه های محصول حک شده است.

انواع سایز میلگرد KSC:

محصولات آج دار جناغی گرید A3 نیز بر اساس استانداردهای ملی ISIRI 3132 در سایزبندی های ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸ و ۳۲ در کارخانه فولاد نیشابور خراسان تولید و برای فروش به بازار عرضه می شوند، که معمولا در بازار  سایزهای ۱۴تا ۳۲ میلی متری راحت تر پیدا می شوند.

دسته بندی  این میلگرد  چگونه است؟
  • ساده با علامت س ۲۴۰
  • آج دار مارپیچی با علامت مشخصه آج ۳۴۰
  • آج دار جناغی با علامت مشخصه آج ۴۰۰
  • میلگرد مرکب نیشابور با علامت آج ۵۰۰

طبقه بندی

کد نشانه گذاری فرآیند تولید میلگرد KSC آج دار به شرح زیر است:

دسته بندی

میلگرد KSC  قطور مشهد چیست؟

کارخانه فولاد مشهد تصمیم به تکمیل محصولات فولادی خود گرفت که میلگرد KSC  قطور یکی از آنهاست  که تولید این نوع محصولات مایه تفریق خروجی ماهانه خطوط نورد می شد بر همین بنیاد برنامه هایی در جهت تکمیل خطوط تولید، بالارفتن ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در عقیده گرفته شد که با تلاش و زحمات فراوان پرسنل این برند، توانستند میلگرد KSC  قطور در سایز ۱۰ و در شکل آج دار تولید کنند.